Historie cursussen en workshops

historie lezingen Deze pagina geeft een overzicht van de geschiedenis van de cursussen en workshops die ik heb gegeven en nog ga geven (klik op een jaartal om een ander jaar te kiezen). Ben je benieuwd wat andere mensen van de cursussen en workshops vonden? Onderaan deze pagina staan wat verslagen.

organiseren   aanmelden   komende cursussen 

20172016201520142013

Basiscursus humisme

  1. 21 januari 2017: Leeuwarden (organisatie: Roeach, locatie: Voel Je Goed centrum)
  2. 11 maart 2017: Dordrecht (organisatie: Tuinvereniging Kringloop, locatie: Dordtse Vrije School)
  3. 25 en 26 maart 2017: Almere (organisatie: Premaculture Design)
  4. 22 en 23 april 2017: Alkmaar (organisatie: Janet Westerhof, locatie: De Heukelshof/Natuur Instituut)
  5. 13 en 14 mei 2017: Genk (België) (organisatie en locatie: Milieu- en Natuurcentrum Heempark)
  6. 20 en 21 mei 2017: Viane (België) (organisatie: Hof ter Wilgen en Esmeralda Borgo i.s.m. natuur- en milieuvereniging De Mark, locatie: Hof ter Wilgen)

Dweilen met de kraan dicht

  1. 18 en 19 februari 2017: Leiden (try-out, samen met Caroline Siepman, organisatie: Daniël Siepman, locatie: De Oranjerie)
  2. 29 en 30 april 2017: Amsterdam (samen met Caroline Siepman, organisatie: Voeding en Verbeelding en Mirte Slaats, locatie: Studio Wladiwostok)
  3. 24 en 25 juni 2017: Deventer (samen met Caroline Siepman, locatie: De Groene Golf)
  4. 7 en 8 oktober 2017: Eindhoven (samen met Caroline Siepman, organisatie en locatie: Omslag)

Workshop Voor wat hoort niks

  1. 14 januari 2017: Breda (organisatie: Puur Permacultuur, locatie: Milieu Educatie Centrum Wolfslaar)

Overige cursussen en workshops

  1. 23 tot en met 29 juli 2017: Hooge Mierde (kampeerweek, organisatie en locatie: B&B en minicamping Zerofield)
  2. 16 september 2017: Rotterdam (besloten, Urban Permaculture Course, organisatie: Moestuinman, locatie: BlueCity)
  3. 21 oktober 2017: Anerveen (besloten,
    Jaaropleiding permacultuur met Ishi Crosby, organisatie: Permacultuur School Nederland, locatie: De Merelij)

Basiscursus humisme

  1. 16 en 17 januari 2016: Rotterdam (organisatie: Moestuinman, locatie: De Enk)
  2. 23 en 24 januari 2016: Venlo (organisatie en locatie: Wielewaal beleefboerderij)
  3. 6 en 7 februari 2016: Zwaag (organisatie en locatie: Volkstuinvereniging De Kromme Elleboog i.s.m. Velt West-Friesland)
  4. 27 en 28 februari 2016: Sint-Andries (België) (organisatie: Velt Brugge, locatie: Natuurcentrum Beisbroek)
  5. 5 en 6 maart 2016: Amersfoort (samen met Heeltsje Graansma, organisatie en locatie: De War: SpullenLab en FabLab)
  6. 26 maart 2016: Ranst (België) (besloten, organisatie: Bomen Beter Beheren, locatie: Bezoekerscentrum kasteeldomein Vrieselhof)
  7. 2 april 2016: Emmen (eendaagse, organisatie: Biotuin Emmen, locatie: Woonzorgcentrum Holdert)
  8. 23 april 2016: Assendelft (eendaagse, organisatie: Transitie Zaanstreek, locatie: Jenaplanschool de Bijenkorf)
  9. 30 april 2016: Boxtel (eendaagse, organisatie en locatie: Inspiratiecentrum De Weide)
  10. 29 mei 2016: Rijnsburg (eendaagse, organisatie: Daniël Siepman, locatie: Indoorvolkstuin)
  11. 4 en 5 juni 2016: Maastricht (organisatie: Bram de Volderlocatie: Tuinzicht Lichtenberg)
  12. 10 en 11 september 2016: Amsterdam (organisatie: Voeding en Verbeelding, locatie: Studio Wladiwostok)
  13. 17 en 18 september 2016: Berghem (organisatie en locatie: Boerderij de Notelaar)
  14. 1 oktober 2016: Hulst (eendaagse, organisatie: Velt Zeeuws-Vlaanderen, locatie: Atelier KrAAn)
  15. 8 oktober 2016: Amsterdam (eendaagse, organisatie: Natuur & Milieuteam Zuid en Containing Mushrooms, locatie: De Boeletuin)
  16. 29 oktober 2016: Giessen (eendaagse, organisatie: Natuurbeschermingsvereniging Altenatuur, locatie: Fort Giessen)
  17. 12 en 13 november 2016: Antwerpen (België) (organisatie: Natuurpunt CVN, locatie: Via Via Antwerpen)
  18. 26 en 27 november 2016: Gent (België) (organisatie: Velt Damvallei, locatie: Herberg Macharius)

Gevorderdencursus humisme

  1. 30 januari 2016: Bergen NH (try-out, organisatie en locatie: Ecodorp Bergen)
  2. 4 september 2016: Rotterdam (organisatie: Moestuinman, locatie: De Enk)

Cursus Vitale bodem, vitale voeding

(samen met Daniël Siepman)

  1. 12 maart 2016: Nijmegen (organisatie: Eetbaar Nijmegen, locatie: Dienstencentrum Oud Burgers Gasthuis)
  2. 19 maart 2016: Schipborg (organisatie: De Groene Aa, locatie: Tennisvereniging Schipborg)

Overige cursussen

  1. 1 mei 2016: Deventer (try-out verdiepingscursus ‘Klimaat: crisis of kans?’, organisatie: Transitie Deventer, locatie: De Groene Golf)
  2. 14 mei 2016: compostdag Gorssel (organisatie en locatie: Tuinderij De Veldhof)
  3. 10 november 2016: workshop mulchen Deventer (organisatie en locatie: Het Groenbedrijf)

Basiscursus humisme

  1. 8 januari 2015: Machelen aan de Leie (België) (besloten, eendaagse, organisatie: Bioforum Vlaanderen, locatie: De Zonnekouter)
  2. 10 en 11 januari 2015: Den Haag (organisatie: Velt Den Haag en Haags Milieucentrum, locatie: Het Nutshuis)
  3. 24 en 25 januari 2015: Maastricht (organisatie: Bram de Volderlocatie: Natuurtuinen Jekerdal)
  4. 7 en 8 februari 2015: Eindhoven (organisatie en locatie: Omslag)
  5. 20 en 21 februari 2015: Cuijk (organisatie en locatie: Wereldtuin Verdeliet)
  6. 7 en 8 maart 2015: Haarlem (organisatie: De Nieuwe Akker, locatie: Het Zaeltje)
  7. 21 maart 2015: Rotterdam (eendaagse, samen met Heeltsje Graansma, organisatie en locatie: Volkstuinvereniging ‘de Lusthof’)
  8. 28 en 29 maart 2015: Brugge (België) (organisatie en locatie: Vormingplus regio Brugge, i.s.m. Natuurpunt CVN en Velt Brugge)
  9. 11 en 12 april 2015: Heerlen (organisatie: Velt Zuid-Limburg, locatie: Schiffelerhof)
  10. 18 en 19 april 2015: Amstelveen (organisatie: Le Compostier, locatie: De ruimte)
  11. 14 en 15 mei 2015: Balen (België) (organisatie en locatie: Reflections met zaterdagavond een lezing van Bio-Ron)
  12. 23 mei 2015: Castricum (eendaagse, samen met Heeltsje Graansma, organisatie: Amateurtuindersvereniging De Bloemen, locatie: Tuinencomplex Breedeweg)
  13. 30 en 31 mei 2015: Ede (samen met Heeltsje Graansma, organisatie en locatie: Zorgboerderij Makandra)
  14. 13 en 14 juni 2015: Lemiers (organisatie: De Wij, locatie: BMA Lemiers)
  15. 19 juni 2015: Strijen (eendaagse, organisatie en locatie: Boerderij Landzicht)
  16. 19 en 20 september 2015: Deventer (organisatie: Transitie Deventer, locatie: De Groene Golf)
  17. 17 en 18 oktober 2015: Haren (organisatie: Ruben’s Garden, locatie: Buurthuiskamer Sassenstate)
  18. 31 oktober en 1 november 2015: Zutphen (organisatie: Velt afdeling Deventer-Zutphen, locatie: Oostpijl Hoveniers Zutphen)
  19. 14 en 15 november 2015: Delft (organisatie: Milieudefensie Delft en Stichting Groenkracht, locatie: Natuur- en Milieucentrum De Papaver en Delftse Natuurwacht, sponsor: IVN Delft)
  20. 28 en 29 november 2015: Antwerpen (België) (organisatie: Natuurpunt CVN, locatie: Ecohuis Antwerpen)

Cursus Vitale bodem, vitale voeding

(samen met Daniël Siepman)

  1. 12 en 13 december 2015: Eindhoven (try-out, organisatie en locatie: Omslag)

Overige cursussen

  1. 25 april 2015: compostdag Wageningen (samen met Heeltsje Graansma, organisatie en locatie: mobiel ecodorp Ppauw)

Radio

  1. 4 januari 2015: Naarden (Vroege Vogels)

Basiscursus humisme

  1. 11 en 12 januari 2014: Den Haag (organisatie: Eetbaar Park, locatie: Herweijerhoeve)
  2. 18 en 19 januari 2014: Amsterdam (organisatie en locatie: D4NET / Voedlink)
  3. 15 en 16 februari 2014: Deventer (organisatie: Transitie Deventer, locatie: De Groene Golf)
  4. 8 en 9 maart 2014: Den Helder (organisatie: Agaphe, locatie: De Helderse Vallei)
  5. 29 en 30 maart 2014: Maastricht (organisatie: Bram de Volder, locatie: Natuurtuinen Jekerdal)
  6. 12 en 13 april 2014: Wolphaartsdijk (organisatie: De Wilgetuun en Velt Zeeuwse Eilanden, locatie: De Kunstwei)
  7. 18 en 19 april 2014: Enschede (organisatie: Modderbaard, locatie: Landgoed AlGoed)
  8. 3 en 4 mei 2014: Westervoort (organisatie en locatie: Centraal Wonen Westervoort)
  9. 24 en 25 mei 2014: Schaijk (organisatie en locatie: Autarkia)
  10. 21 en 22 juni 2014: Doorn (samen met Heeltsje Graansma, organisatie: Groene Ogen, locatie: De Historische Moestuin)
  11. 27 en 28 juni 2014: Haren (samen met dr. Ingrid Weissenhorn, organisatie en locatie: De Mikkelhorst)
  12. 31 augustus 2014: Wapserveen (eendaagse, samen met Heeltsje Graansma, organisatie en locatie: Leefgemeenschap De Hobbitstee)
  13. 13 en 14 september 2014: Breda (organisatie: Transitie Breda, locatie: Milieu Educatie Centrum Wolfslaar)
  14. 20 en 21 september 2014: Grou (organisatie: Leerschool Permacultuur)
  15. 4 en 5 oktober 2014: Ekeren (België) (organisatie: Transitie Ekeren, locatie: De Waterval)
  16. 11 en 12 oktober 2014: Winterswijk-Kotten (organisatie en locatie: Aarde-Werk ‘de Stegge’)
  17. 6, 13, 20 en 27 november 2014: Deventer (organisatie: Transitie Deventer, locatie: De Groene Golf)
  18. 22 en 23 november 2014: Zwolle (organisatie: Permacultuur Zwolle, locatie: De Schellerhoeve)
  19. 29 en 30 november 2014: Rotterdam (organisatie: Moestuinman, locatie: De Enk met zaterdagavond de workshop Groei of Evenwicht?)
  20. 13 en 14 december 2014: Tienen (België) (organisatie: Frank Anrijs, locatie: Yggdrasil)

Gastlessen voor permacultuuropleidingen

  1. 13 en 14 juni 2014: Rotterdam (Permacultuur Ontwerp Cursus, organisatie: Moestuinman en Eetbaar Groen, locatie: De Enk)
  2. 29 juni 2014: Amsterdam (Permacultuur Ontwerp Cursus, organisatie: Eetbaar Groen, locatie: Nemoland Westerpark)
  3. 18 en 25 oktober 2014: Schalkhaar (Permacultuuropleiding, organisatie: Roots, Centrum voor Duurzame Landbouw, locatie: De Oorsprong)
  4. 30 oktober 2014: Sijbrandaburen (Reizende permacultuurschool, organisatie: Permacultuur School Nederland, locatie: Ús Hôf)

Basiscursus humisme

  1. 20 en 21 april en 25 en 26 mei 2013: Zwolle (try-out, organisatie: Permacultuur Zwolle, locatie: De Schellerhoeve)
  2. 11 en 12 mei en 8 en 9 juni 2013: Rotterdam (organisatie: Moestuinman, locatie: De Enk)
  3. 1 en 2 juni 2013: Boxtel (organisatie: Puur Permacultuur, locatie: De Kleine Aarde)
  4. 21 september 2013: Goutum (Leeuwarden) (eendaagse, try-out, organisatie: Leerschool Permacultuur, locatie: De Oerfloed)
  5. 28 en 29 september 2013: Groningen (organisatie en locatie: Tuin in de Stad)
  6. 12 en 13 oktober 2013: Wageningen (organisatie: Ileia en OtherWise, locatie: Gebouw met de Klok, gratis lunch door Lazuur Food Community)
  7. 9 en 10 november 2013: Amsterdam (organisatie en locatie: D4NET / Voedlink)
  8. 16 en 17 november 2013: Tilburg (organisatie en locatie: besloten)
  9. 7 en 8 december 2013: Gent (België) (organisatie: Esmeralda Borgo, locatie: ‘tgroenselof)
  10. 14 en 15 december 2013: Eindhoven (organisatie en locatie: Omslag)

Gastlessen voor permacultuuropleidingen

  1. 14 en 15 november 2013: Someren (Reizende Permacultuurschool, organisatie: Permacultuur School Nederland, locatie: Landgoedvisserij De Heihorsten)


Verslagen van de cursus humisme

verslagen van lezingen